1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Microsoft , Excel verilerini artık yalnızca tabloyu fotoğraflayarak içe aktarabileceksiniz
Trendlerdeki Yazı

Microsoft , Excel verilerini artık yalnızca tabloyu fotoğraflayarak içe aktarabileceksiniz

Bu özelliği , Android için güncellenmiş Microsoft Excel uygulamasında şuan için kullanabileceksiniz.

Microsoft

Microsoft kısa bir süre önce , Excel için özellikle kullanışlı bir özellik de dahil olmak üzere, ürünleri için bir dizi önemli güncelleme yayınladı. Uygulamanın Android sürümünü kullanarak, kullanıcılar yazdırılan veri tablosunun bir fotoğrafını çekebilecek ve dijital, düzenlenebilir bir elektronik tabloya dönüştürmesini sağlayabilecek.

Microsoft 365 abonelerinin kullanımına sunulan özellik henüz iOS’ta mevcut değil, ancak Microsoft yakında ulaşacağına dair söz veriyor.

Yeni içe aktarma özelliği, sayfadaki tüm bilgileri tanımlamak ve uygulamadaki bir Excel elektronik tablosuna dönüştürmek için görüntü tanıma teknolojisini kullanıyor.Doğruluğuna bağlı olarak, verileri elle girme veya kopyalama gereksinimini ortadan kaldırması gerekir. Uygulama içi “Resimden Veri Ekle” olarak etiketlenen özellik, tek bir dokunuşla analogdan dijitale dönüşüm yapabilir. Microsoft , geçen yıl bu araç fikrini Android uygulamasının en son güncellemesinde yaygın olarak kullanıma sunulmadan önce kullandı. Şirkete , ürünlerine daha fazla makine öğrenme modeli ekleme çabalarının en sonuncusu .

Excel’in yeni içe aktarma özelliğine ek olarak, Microsoft ayrıca Microsoft 365 ürünleri için yeni güvenlik araçları sunmaktadır. Şirket, Authenticator uygulamasıyla önemli uyarılar yapmaya başlayacak ve bu da kullanıcıların ihlaller ve sızıntılar gibi potansiyel güvenlik sorunlarını gidermesini kolaylaştıracak. Authenticator uygulaması, iki aşamalı doğrulama için ve her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için hızlı bir şekilde hesap etkinliğini görüntülemek için kullanılabilir. Güncelleme, iOS ve Android için Authenticator uygulamasının en son sürümünde mevcuttur.

Yorum Yap

Yorum Yap