İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Microsoft Office uygulamaları simgelerini yeniden tasarlıyor

Microsoft Office uygulamaları simgelerini yeniden tasarlıyor

Microsoft bugün , 2013'te en son güncellenen Microsoft Office simgelerinin yeni tasarımlarını duyurdu.

featured

Microsoft bugün , 2013’te en son güncellenen Microsoft Office simgelerinin yeni tasarımlarını duyurdu. Yeni simgeler, Office’in “önümüzdeki aylarda mobil ve web’den başlayarak” kullanılabildiği platformlarda kullanıma sunmaya başlayacak.

Resim kaynak : medium.com/microsoft-design

Microsoft Office Tasarım Yöneticisi Jon Friedman, “Günümüz işgücünde Office’i birden fazla platformda ve aygıtta, ev ve iş arasında değişen ortamlarda kullanan beş nesil bulunuyor. “Nesiller boyunca duygusal olarak rezonansa giren, platformlar ve aygıtlar üzerinde çalışan ve bugün verimliliğin kinetik doğasını yansıtan görsel bir dil istiyorduk.”

Friedman, ayrıca yeni simgelerin ardındaki düşünce hakkında birkaç ayrıntıda sundu :

  • Renk açısından, daha kalın, daha hafif ve dostça olan tonlar
  • Harf ve sembol ayrıştırıldı, takımın eşleştirebileceği veya ayrılabileceği iki panel oluşturdu. Bu ayrıca 3D bağlamlarda fırsatları yaratan derinliği de ekliyor.
  • Geleneksel araç biçimlendirme kaldırıldı. Önceki Office simgelerinin Microsoft Word için bir belge taslağı ve Excel için bir elektronik tablo taslağı vardı, ancak şimdi Excel için Word ve tek tek hücreler için yalnızca metin satırlarını göreceksiniz.
  • Sembolü vurgulamak için harf-simge oranı da değişti. Mektub daha önce ikonun üçte ikisini işgal etti ve sembol üçte bir oranında kaldı.

 

Kaynak : medium.com/microsoft-design/

Yorum Yap

Yorum Yap