İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Nedir?
 3. Nebulas ( NAS ) Coin Nedir ?

Nebulas ( NAS ) Coin Nedir ?

nebulas-coin

Nebulas,tüm blok zincirler için bir arama çerçevesi sağlayan merkezi olmayan bir platform olan kendi kendini geliştiren bir blok zincir sistemidir.

2017’de kurulan Singapur merkezli Nebulas IO Vakfı’nın proje vurguları arasında bir arama motoru ve kademeli akıllı sözleşmeler olarak oluşturulmuştur.Kripto sisteminde pek çok kişi Nebulas’ı “yeni Google” olarak adlandırıyor. İkisi bir bakıma benzer olmakla birlikte, farklı kullanım durumlarına sahipler. Nebulas, merkezi olmayan uygulamalar (DApps), akıllı sözleşmeler ve kullanıcının blok zinciri varlıkları arasındaki aramaları yoğunlaştırırken, Google günlük internet bilgi aramaları için tasarlanmıştır.

Şu an itibariyle Nebulas (NAS) tokeni bir ERC20 tokenidir.Bununla birlikte mainnet Mart ayında piyasaya çıktığında NAS, Ethereum blok zincirinden farklı Nebulas zincirine geçecek.

Nebulas Temel Özellikleri

 • Nebulas Rank (NR):  Evrensel bir blok zincir ölçüsü oluşturur. Örneğin, en yüksek derecelendirilmiş DApps’i kontrol edebilir ve daha iyi kararlar verebilirsiniz.
 • Nebulas Force (NF) : Protokolleri / akıllı sözleşmeleri destekleyen, geliştirici dostu bir çözüm esnekliği. Bu, blok zincirinin piyasa taleplerine uyum sağlamasına yardımcı olur ve çatalın oluşmasını durdurur.
 • Developer Incentive Protocol (DIP)/ Proof of Devotion (PoD): Geliştiricilere katkıları için NAS ile ödül verilecek sistem. Adilliği ve bu geliştiricilerin en iyi çıkarlarını desteklemektedir.
 • Arama Motoru :Büyük bir pazarda kullanıcıların istenen verileri (merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler) bulmalarına yardımcı olur.
 • Lightning Network Wallet: Herhangi bir Lightning ağında kripto paralar için NAS’nızı “takas edebileceksiniz”.

Nebulas Nasıl Çalışır?

Nebulas, açık kaynak algoritmaları, doğrulanabilir bilgi işlem birimi ve dağıtılmış veri depoları bulunan merkezi olmayan bir arama çerçevesi üzerine kuruluyor.” Teknik belgesi 60 sayfayı aşıyor ve yeni başlayanlar kılavuzunda ele alınması mümkün olmayan bol miktarda teknik veriler var. Bununla birlikte, Nebulas web sitesinin basitleştirilmiş teknoloji bölümü , teknolojisinin üç temel özelliğine değiniyor.

 1. Nebulas Rank (NR) : “Likidite, kullanıcıların varlıklarının yayılması ve kullanıcılar arasındaki etkileşim” temelli açık kaynak, çekirdek sıralama algoritması. NR, çeşitli varlıkların (örneğin, akıllı sözleşmeler, adresler, DApps) sıralanmasına yardımcı olacak.
 2. Nebulas Force (NF) : “Nebulas Force (NF), Nebulas blok zincirini ve üstünde kurulmuş dağıtılmış uygulamaları, kendini geliştirme kabiliyetini” NF ile geliştiriciler protokolü güncelleyebilir, topluluktaki bölünmeleri zor çatallardan önleyebilir.
 3. Developer Incentive Protocol (DIP): DApp oluşturma motive etmek için olumlu geribildirim döngüsü.

Nebulas Hakkında

Nebulas’ın resmi web sitesinde Nebulas’ın kurucusu ve CEO’su olan Hitors Xu’nun da bulunduğu 14 temel üye bir uluslararası ekip gösteriliyor (AntShares’in kurucusu olan ve şu anda NEO olarak anılıyor). Xu, 2013 yılında popüler ICO platformu ICO 365 ve BitsClub’ı (Çin’de ilk Blockchain / Bitcoin topluluğu) kuran blok zincir endüstrisinde öncü olarak değerlendirildi . Ayrıca, FBG sermayesi kripto fonu şirketini kurdu. Bunun üzerine, bir Alibaba mali kolunu (Ant Finansın Blok Zinciri Platformu) yönetti ve Google’ın Arama ve Sahteciliğe Karşı Önleme ekibine yardımcı oldu.

Kurucu ortaklardan Robin Zhong ve Aero Wang, yıllarca Nebulas’a yıllarca blok zincir uzmanlığı gerçekleştirdi. Zhong’un özgeçmisindeki özeti, kendisinin Ant Financial’ın Blockchain Platformunun orijinal bir mimarı ve Chinas’ın ilk blok destek platformu Tongxinclub’ın kurucusu olması.

Wang, Xu ile Antshares (NEO) ‘nun kurucularından birisidir ve blok zincir sektöründe etkili bir girişimci konumundadır. Mühendislik ekibi Duran Liu, hem Google hem de FreeWheel’de eski bir yazılım mühendisi ve IBM’de eski bir yazılım mühendisi.

Projeye katılan üç danışma görevlisi (Edith Yeung, Chris McCann ve Evan Cheng) de iş dünyası / blok zincir topluluklarının etkili üyeleridir. Yeung, 500 Startup’ta ortak olan avid teknoloji yatırımcısıdır ve Inc’in Dergisi “2016’da Bilinmesi Gereken Silikon Vadisi Yatırımcıları” makalesinde yer almaktadır

McCann, Greylock Partners’ta (Coinbase, FB, Airbnb, Linkedin vb. Yatırımcılar) topluluk programını kurdu. Üstelik, McCann, Stanford Üniversitesi’ndeki Thiel Bursu için erken danışman oldu ve StartupDigest’in kurucularındandı.

Son olarak, Cheng, Apple’da daha önce 10 yıllık bir kalkınma kariyeri ile Facebook’taki mühendislik müdürüdür. Bilgisayar bilimlerine yaptığı katkılarından ötürü ACM Yazılım Sistemi Ödülü aldı. Bunlar genel Nebulas takımının birkaç önemli özelliğidir. Projenin çalışan tabanıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için, buradaki resmi ekip sayfalarına göz atın .

Nebulas (NAS) Nereden Satın Alabilirim?

Huebi , Gate.io , OKEx ve EtherDelta gibi borsalarda Nebulas satın alabilirsiniz .

Nebulas hakkında daha fazla bilgi için gerekli bağlantılar ;

Yorum Yap

Yorum Yap