1. Ana Sayfa
 2. Nedir?
 3. Nucleus Vision (NCASH) Nedir ? Nasıl Satın Alınır?

Nucleus Vision (NCASH) Nedir ? Nasıl Satın Alınır?

Nucleus Vision nedir?

NCash olarak bilinen Nucleus Vision , 2014 yılında başlamıştır. Nucleus Vision platformunun ardındaki fikir , WiFi veya Bluetooth kullanmadan Nesnelerin İnterneti’ni (IoT) kullanan ürün tercihleri ​​konusunda kesin kararlar vermek için müşterinin kayıtlarını kullanarak alışverişi kolaylaştırmaktır .
Teknoloji şu anda Hindistan’daki on perakende mağaza tarafından kullanılıyor ve aynı zamanda kripto para birimi ve mal perakende sektörlerinde ilgili şirketler tarafından destekleniyor.

Nucleus Vision projesinin en eski yatırımcılarından biri olan ve aynı zamanda Skype ve Hotmail gibi şirketlerle birlikte çalışan Tim Draper ,teknoloji sektörünü tekrar Nucleus Vision projesi ile devrim yapmayı planlıyor.

Nucleus Vision  nasıl Çalışır?

Nucleus Vision, kullanıcıları benzersiz bir şekilde tanımlayabilen ve sıcaklığını, basıncını, hareketini, ivmesini ve etrafındaki sesi algılayabilen özel bir sensör teknolojisi yaratmıştır. Bu sensör, Bluetooth, Wi-Fi veya GPS protokolleri olmadan fiziksel bir mağazadaki herhangi bir müşteriyi tanımlayabilir ve tamamen kesintisiz ve sürtünmesizdir. IoT sensör teknolojisi cep telefonlarını vitrinlerden veya sensörün oluşturulduğu herhangi bir yerden geçerken algılayabiliyor ve böylece kullanıcılarımızın ziyaretçi telefonlarını ve mobil ID verilerini blok zincir üzerinde özel olarak algılamalarını sağlıyor.

Bu sensör, kullanıcı tarafından yetkilendirilmiş verileri bir istihbarat platformuna besler. Mevcut avatarında, bu zeka motoru, kullanıcılara perakende satış noktalarında kullanışlı ve alakalı ürün önerileri sunmaktadır.

Çalışma süreçi ;

 • ION sensör cihazı, perakendecinin çıkışına monte edilmiştir.
 • Müşteriler, cihazın kurulduğu prize 200 metre mesafede sensör aracılığıyla tanımlanır.
 • Güvenli bir yörünge katmanı, ION sensörü ve müşteri aygıtı arasında aktarılan verileri korur.
 • Müşterinin gerçek zamanlı bilgileri onaylandıktan sonra outlet ile paylaşılır.
 • Müşteriler bildirimler olarak öneriler ve indirimler alırlar.

Müşteriler alışveriş yaparken, alışveriş deneyimleri hakkında veriler NEURON olarakadlandırılan küresel ekosistemde sağlanır ve kaydedilir . ION cihazları tarafından toplanan veriler toplanır ve platformda belirli amaçlar için üçüncü taraflara satılabilir. Mahremiyete ilişkin olarak, her müşteri kendi bilgilerini paylaşıp paylaşmayacaklarını veya ödeme işlemleriyle devam edip etmeyeceğini seçer ,isterlerse anonim kalabilirler. Bu platformun müşterilere avantajı, alışveriş deneyimlerini paylaşmak için nCash tokeni ile ödüllendiriliyor . Müşteri mağazaya 200 metrelik bir aralıktan çıktığında, cihaz coğrafi olarak insanları izlemediğinden kullanıcıların bağlantısı kesilir.

Perakende ürün endüstrisi için diğer birçok blockchain icatlarından farklı olarak, Nucleus Vision projesi halihazırda işlevsel bir ürüne sahiptir ve halihazırda 10 perakende mağazasında kullanılmaktadır. Ekip, reklamı yaymaya ve ikinci çeyreğin sonuna kadar 250 bini aşkın müşteriden bilgi toplayan daha fazla mağazada yer alan cihazlarının 250’sini almayı umuyor. Yılın sonunda, hedef, dünya çapında perakende mağazalarında 5000 aktif ION cihazına sahip olmaktır.

Cihaz Müşterilerle Nasıl Etkileşime Giriyor?

 • Mağazadaki ION sensör cihazı, müşterileri önceden belirlenen aralıkta tanır.
 • Sensör müşteri kimliğini Nucleus ekosistemine atar.
 • Gönderilen bir metin var; Ayrıca, veri onayları için nCash teklifi ile akıllı telefon kullanıcıları için de bir bildirim olabilir.
 • Onaylandıktan sonra, müşteriler nCash hesaplarında önceden belirlenmiş tokenlerle kredilendirilir. NCash, herhangi bir ERC20 uyumlu cüzdanına aktarılabilir.
 • Nucleus Vision, müşteri alışverişini kişisel ve alışveriş verilerini blok zincirine güvenli bir şekilde aktarır.
 • Platform, daha sonra ilgili olayları tanımlamak için transfer edilen verileri kullanır.
 • Müşterinin perakende satış mağazasında önceden kayıt olmaması durumunda, mağaza sahipleri ağ üzerinde daha fazla veri isteyebilir ve perakendecilere daha önce diğer mağazalarda yapılan alışverişleri görüntüleme ayrıcalığını verebilir.
 • Son olarak, mağaza sahipleri, mağazalarına tekrar ziyaretleri için müşterilere nCash’i sunma seçeneğine sahiptir.

nCash Nasıl Satın Alınır ?

nCash borsalarda yeni listelendi ve listelenmesinden bu yana gayet iyi çalışıyor.

nCash sadece iki kripto para  borsasından satın alınabilir; Binance ve IDEX .

Bu 2 borsadan nCash’i Bitcoin veya Ethereum karşılığın da satın alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap