İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Nvidia’nın Yapay Zeka Yazılımı Gaugan Çizimleri Saniyeler İçinde Gerçek Manzaralara Çeviriyor

Nvidia’nın Yapay Zeka Yazılımı Gaugan Çizimleri Saniyeler İçinde Gerçek Manzaralara Çeviriyor

822106cdc9eb89e5a2445a354c1441e2b992d40a

Nvidia, çizimleri görüntüye çeviren yeni yazılım aracını tanıttı.Nvidia’nın yeni yapay zekası, paint çizimlerine benzeyen çizimleri saniyeler içerisinde gerçekçi bir manzaraya çevirebiliyor.

Bugün Nvidia GTC 2019’da ortaya çıkan yeni bir görüntü düzenleyici, Nvidia yapay zekalarının fotoğraf gerçekçiliğinde görüntüler üretebilme kapasitesini ortaya koydu. Uzun süredir çeşitli görüntüler üreten yapay zekaların üzerinde çalışan Nvidia’nın bu uygulamasının adı ise GauGAN.

GauGAN, Nvidia’nın nöral ağ platformlarının neler yapabileceğini göstermeyi amaçlayan, yapay zeka çağının MS Paint’i olabilecek bir program. Programın birkaç çizgiyi gerçekçi bir görüntüye dönüştürmesi sadece saniyeler sürüyor.

GauGAN’ın üç aleti var. Bir boya kovası, bir kalem ve bir fırça. Altta ise ne çizmek istiyorsanız o yer alıyor. Bulut objesini seçim bir çizgi çektiğinizde program oraya uygun bir bulut oluşturuyor.

Kullanıcılar seçtikleri araçlara göre görselin temelini kendileri atıyorlar. Örneğin ağaç olmasını istediğiniz yere ağaç çiziyorsunuz diyelim. Düz çizgi çizerseniz bir kütük oluşturan program, ucuna bir yuvarlak çizmeniz halinde yaprakları açmış canlı bir ağaç oluşturuyor.

GauGAN, RDX Titan GPU platformunda kullanılan Tensor sistemi sayesinde gerçek zamanlı olarak sonuçlar üretebiliyor. Bir de video demo yayınlayan Nvidia demoda oldukça başarılı bir gösterim yapıyor. GauGAN hemen her platformda çalışabiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap