İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Nedir?
 3. Ontology ( ONT ) Nedir ?

Ontology ( ONT ) Nedir ?

ontology

Ontology, Çin şirketi Onchain tarafından 2017 yılında başlatılan, tüm şekil ve büyüklükteki projeler için halka açık bir platformdur ve blok zincir ile iş sektörü arasındaki engelleri kaldırmaya yönelik dev bir adımdır.

Ontology, dağıtılmış ağların önceden bilgisi olmayan işletmelerin blok zincirleme teknolojisini kullanmasına izin vermesi bakımından devrim niteliğindedir. Şu anda, işletmelerin blok taşını kapsamlı bir blok zincir bilgisi olmadan altyapılarına entegre etmeleri için bir yol yoktur.

Ayrıca, mevcut güven ağları çeşitli sorunlarla karşı karşıyadır. Kötü gizlilik koruması, kullanılmayan veri değeri, veri yönetimi tekelleşmesi ve etkisiz kimlik doğrulaması, blok zincirleme için tüm fırsatlardır. Ontology, bu sorunları katı güven ekosistemiyle çözmektedir.

Oluşturulan Ontology araçları sayesinde şirketler güven mekanizmalarını uygulayabilir ve iş ihtiyaçlarına göre uyarlayabilirler. Aslında, blockchain protokolü şirketlerdeki blockchain teknolojisinin küresel olarak benimsenmesi için kapıyı açar. Öğrenme eğrisini ortadan kaldırır ve kitlesel özelleştirme sunar.

NEO / Ontology İlişkisi Hakkında

Geçtiğimiz Kasım ayında, New York’ta bir araya gelerek bloklu tutkunları ve yatırımcılar bir araya geldi. Blockchain sistemlerini geliştirmeye adanmış bir şirket olan Onchain’i duymaya geldiler, çığır açan platformun, Ontology’ni lansmanını duyurdular.

“En iyi endüstri akıllarını bir araya getirdik, ama Ontology lansmanı projemizi dünya sahnesine getirdi” Onchain ve NEO’nun kurucu ortağı Da Hongfei’nin CEO’su etkinlikte söyledi. “Ontology ve NEO, reel ekonomiye hizmet etmek için blockchain ve diğer yeni teknolojileri kullanarak geniş bir ekosistem inşa edecek. ”

Ontology Trust Network

 • Zincir 1: İnsanların, servetin, şeylerin ve organizasyonların doğrulanması.
 • Zincir 2: Uygulamaları doğrulayın ve bunları birbirine bağlayın
 • Zincir 3: Modülleri, protokolleri, SDK’ları ve API’leri doğrulayın ve bağlayın
 • Zincir 4: Tüm farklı ağ zincirleri. Bu katman tüm zincirleri birbirine bağlamaya yarar.

Teknik incelemede de belirtildiği gibi, “farklı endüstrilerin ihtiyaçlarını karşılamak için esnek tasarım yapısı modülerleştirildi, takılabilir ve kolayca genişletilebilir.”

Bunun anlamı, Ontology ‘nin geniş bir işlev yelpazesi için evrensel olarak uyarlanmaya çalıştığıdır. Kimlik ya da sahiplik gibi şeylerin doğruluğunu ve gerçekliğini doğrulamak için kaynak olmayı umuyorlar. Facebook gibi şirketler güven için Ontology ‘e kolayca bağlanabilecektir.

ONT Token Yapısı

ONT, Mart 2018’de NEO sahiplerine airdropped edildi. Bu airdrop’dan, 20 milyon ONT, NEO Konseyi tarafından topluluğa dağıtıldı.

Toplamda 1 milyar ONT tokensi tedarik edilecek ve ontology GAS (ONG) ONT’yi ( NEO GAS fonksiyonlarına benzer şekilde) elde edeceksiniz . Ontology daha önce 1000 ONT tokeni bültenlerine (şimdi kapalı olan) kaydeden herkese vermişti.

Token dağılımının daha fazla dökümü:

 • % 12’si Ontology topluluğuna gidecek
 • Kurumsal ortaklar için% 28
 • NEO Konseyine% 10
 • Ontology ekosisteminin gelişimine% 25
 • Ontology teknik topluluğuna% 10 ödül
 • Ontology çekirdek takımına % 15

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap