1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Ontology (ONT) Nedir ?

Ontology (ONT) Nedir ?

Ontology , dijital kimlik ve verilerde uzmanlaşmış yüksek performanslı açık kaynaklı bir blok zinciridir.

featured

Ontology , dijital kimlik ve verilerde uzmanlaşmış yüksek performanslı açık kaynaklı bir blok zinciridir.

Ontology ağı, kullanıcıların herkese açık blok zincirlerini farklı uygulama türleri için özelleştirmelerine ve blok zinciri teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmalarına olanak tanır. Merkezi olmayan uygulamaları desteklemek, Ontology platformunu Ethereum’un doğrudan rakibi olarak konumlandırıyor.

Ontology platformunda iki coin bulunuyor. Bunlar , Ontology coin (ONT) ve Ontology Gas (ONG) token.

Ontology Gas token, 2018 yılında Ontology MainNet’in piyasaya sürülmesiyle piyasaya sürüldü ve platforma katkıda bulunan kullanıcılar için bir tazminat biçimi görevi görüyor.

Ontology Tarihi ve Kurucuları

Ontology platformu, OnChain adlı Çinli bir şirket tarafından 2017 yılında yeniden oluşturuldu. Platform, projeyi yöneten uzmanlar Erik Zhang, Jun Li ve Da HongFei ile OnChain ekibi tarafından kuruldu. OnChain şirketi, NEO blok zincirinin kurucusu olarak da biliniyor.

Platform, işletmelerin blok zinciri teknolojilerini dahili sistemlerinde ciddi değişiklikler yapmadan kurmalarına izin vermek amacıyla inşa edildi. Kurucular, blockchain teknolojilerini entegre etme sürecini basitleştirmek ve blockchain kullanımını herkes için mümkün kılmak istediler.

Bir ICO veya ICO’lar, Ontology gibi yeni blockchain projeleri için fon toplamanın en yaygın yöntemidir. Ancak bu platform için ICO yapılmadı. Bunun yerine, geliştiriciler, e-posta bülten listesine abone olan herkese ücretsiz olarak ONT coin verdiler (kripto topluluğunda “airdrop” olarak adlandırılır).

 

Ontology hakkında daha fazla bilgi için web sitesini kontrol edebilirsiniz.

 

 

İçerikte yer alan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir. Bilgiler bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından doğrulanmalıdır. Sunulan bilgilere bağlı olarak ortaya çıkabilecek herhangi kayıp veya zarardan dolayı sorumluluk kabul edilmez.

Yorum Yap

Yorum Yap