1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Orta sınıf Çinlilerin %3 ‘ü Kripto Paralara Yatırım Yaptı

Orta sınıf Çinlilerin %3 ‘ü Kripto Paralara Yatırım Yaptı

Orta sınıf Çinlilerin %3 'ü Kripto Paralara Yatırım Yaptı

Çin’de orta sınıfa yönelik yapılan yeni bir anket ile kripto paranın demografik açıdan popülerlik kazanabileceğini gösteriyor.Orta sınıf Çinlilerin yaklaşık % 3’ü, yatırım portföyünde Bitcoin veya diğer kripto paralara yer verildiği görülüyor.

Anket , Sohu Finance tarafından gerçekleştirildi ve Çin’in yükselen orta sınıfından 100 bini aşkın katılımcıyı ve ülkedeki yaklaşık 500 temsilci ile röportaj yaptı.

Veriler, orta sınıf üyelerinin yatırım yaparken % 10’dan fazla olmayan kayıpları kabul etme eğiliminde olduklarını ve bunun da, uçucu kripto varlıklarını ticarete yöneltme isteksizliğini açıklayabileceğini göstermektedir.Orta sınıf bireysel yatırımcılar borsada % 5 ila 8 arasında yer almaktadır.

Yatırım türlerine gittikçe, kripto paralar listenin en altındadır. Orta sınıfın % 3’üne sahip oldukları için, fonların hemen altındalar. Ancak, kripto yatırımcılarının yaklaşık yarısı, yüzde 10’dan daha fazla olan kayıpları kabul etmeye isteklidir; bu da, bu bireylerin riske karşı daha eğilimli olduğunu göstermektedir.Kripto piyasasının, özellikle de Bitcoin’in Çin’li şirketler tarafından baskınlığı göz önüne alındığında, bu rakamların yükselişini görmek zamanla gerçekleşeceği görülmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap