İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Petrol Devleri ve Bankalar, Ethereum Tabanlı Blok Zinciri Emtia Ticaret Platformu Üzerine İşbirliği Yapıyor

Petrol Devleri ve Bankalar, Ethereum Tabanlı Blok Zinciri Emtia Ticaret Platformu Üzerine İşbirliği Yapıyor

komgo-sa

Bir grup küresel banka ve ticaret ve enerji sektörlerinden gelen popüler şirketler, meta ticaretini finanse etmek için yeni bir blok zinciri tabanlı platform başlattı. Ethereum’un blok zincirinde inşa edilecek olan yeni geliştirilen İsviçre merkezli platform , komgo SA olarak adlandırılacak ve bu yılın ilerleyen aylarında hayata geçecek.

ABN AMRO, BNP Paribas, Citi, Crédit Agricole Group, Gunvor, ING, Koch Supply & Trading, Macquarie, Mercuria, MUFG Bank, Natixis, Rabobank, Shell gibi uluslararası finans, ticaret ve üretim kurumlarını bir araya getiriyor.

Dünyanın en büyük bağımsız petrol tüccarı olan Vitol Group, Glencore Plc ve Trafigura Group’un üçü, Bloomberg’in raporuna göre petrol devi British Petroleum ve Total dahil olmak üzere listede bir çok şirket bulunmakta.

“Komgo SA’nın piyasaya sürülmesi, sektördeki yenilikler için ortak bir vizyona işaret ediyor ve üyeler arasında emtia ticareti içinde gerçekten açık ve daha verimli bir ağ kurmak için süregelen taahhüdün altını çiziyor”

ConsenSys

Ortak girişim ticaret ve emtiaları dijitalleştirecek, finans süreçleri Ethereum inkübatörü ConsenSys ile ortaklaşa geliştirilen bir blockchain tabanlı açık platform aracılığıyla olacak.

Ethereum’un kurucu ortağı ve ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin , resmi açıklamadaki gelişmeyi şöyle yorumladı:

“Artık daha önce ulaşılamayan daha güçlü, daha işbirlikçi iş ilişkilerini ilerletmek için blockchain teknolojisine yeni ve basit bir erişim çağına giriyoruz. Önde gelen emtia ticareti finans bankalarının ve emtia evlerinin bir araya gelerek komgo SA’yı bir araya getirdiğini görmekten heyecan duyuyoruz. Bu da, endüstrideki ticaret finansmanı için güvenilirliği, denetlenebilirliği ve erişilebilirliği radikal bir şekilde basitleştirecek ve hızlandıracak ”dedi.

Bununla birlikte, bankalar ve önde gelen ticaret şirketleri son birkaç yıl içinde birçok pilot şemaları test ediyorlardı, ancak yeni başlatılan bu girişim herhangi bir firmanın katılabileceği ilk şirket olacak.

Komgo SA’nın Baş Teknoloji Sorumlusu Toon Leijtens, “Ledger teknolojilerini (DLT) meta ürünleri sektörüne dönüştürme potansiyeli, Easy Trading Connect deneylerinin başarısı ile kanıtlandığı kadar açıktır” dedi.

“Artık emtia ticareti finans sektöründeki güvenliği ve operasyonel verimliliği geliştirmek için uzun vadeli bir hırs sağlayabiliyoruz.”

Komgo SA Platformu

Komgo SA güvenli bir platform olarak görülmektedir ve fiziksel emtia operasyonlarının tüm akışını optimize etmeyi planlayan yeni bir küresel ekosistemin parçasıdır.

Bununla birlikte, komgo destekleyen geliştirme ekibi, “Easy Trading Connect 1” ve “Easy Trading Connect 2” olarak adlandırılan enerji ve yumuşak emtia ticareti için test edilmiş, başarılı bir şekilde bloke edilen iki başarılı blok zincirden sorumludur.

Gelecek yılın başlarından itibaren, komgo SA tarım ve metal alanlarına genişleyecek, ilk ticaret enerji endüstrisi için olacak, özellikle Kuzey Denizi’nde ham petrol yüklerini kapsayan ticaret – dünyanın ham ticaretinin büyük bölümünde referans noktası.

Ancak, Komgo SA, hissedarların büyük çoğunluğu tarafından kullanılan enerji ticareti platformu Vakt ile ortaklaşa çalışacaktır. Platform aynı zamanda tüm mallar için blok zincirleme yoluyla finansmanı sağlayacak ve kendisini yeni ve gelişmekte olan mallara kadar ölçeklendirebilecek.

“Komgo SA’nın lansmanı, endüstri inovasyonuna yönelik ortak bir vizyona işaret ediyor ve üyeler arasında emtia ticareti içinde gerçekten açık ve daha verimli bir ağ kurma konusundaki sürekli taahhüdün altını çiziyor” diye ekledi Baddi.

Yorum Yap

Yorum Yap