1. Ana Sayfa
  2. Borsalar
  3. Poloniex , Circle’dan ayrılarak Küresel bir borsa kurmayı hedefliyor

Poloniex , Circle’dan ayrılarak Küresel bir borsa kurmayı hedefliyor

poloniex

Yaklaşık 18 ay önce Circle tarafından devralınan ünlü altcoin borsası  Poloniex, Circle’dan ayrılarak küresel bir borsa kurmayı hedefliyor.

Firma tarafından 18 Ekim’de yapılan resmi duyuruya göre, Polo Digital Assets isimli yeni bağımsız firma, Poloniex’e ana firması Circle’dan ayrılmasında yardımcı olacak. Poloniex, bu ayrılık sonrasında piyasadaki rekabetçiliğini artıracak yeni hizmetler, varlıklar ve özelliklerle küresel kripto tüccarlarının ihtiyaçlarına odaklanacak.

Circle, ayrı bir blog gönderisinde Polo’nun adı verilmeyen bir Asyalı yatırım grubundan destek aldığını belirtti.

Poloniex, ayrılığın bir parçası olarak önümüzdeki birkaç yılda 100 milyon dolar harcamayı ve 21 Ekim’den itibaren 2019 yılının sonuna kadar spot ticaret ücretlerini yüzde 0’a indirmeyi planlıyor.

ABD piyasasına elveda

Poloniex, şirketin küresel çapta rekabete girebilmesi için ABD piyasasından vazgeçmek zorunda olacağını yazdı. Duyuruya göre Polo Digital Assets, ABD’li müşterilerin erişimine kapalı olacak ve Circle da ABD merkezli Poloniex müşterileri için faaliyetlerini sonlandıracak.

1 Kasım 2019’dan itibaren ABD’li müşteriler borsa üzerinde işlem yapamayacaklar. Firma, işlemler sona erdikten sonra müşterilerin Circle aracılığıyla varlıklarını çekmek için 15 Aralık 2019’a kadar zamanları olduğunu belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap