1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Poloniex , Tron Ağının En Büyük Merkeziyetsiz Alım Satım Platformunu Bünyesine Kattı

Poloniex , Tron Ağının En Büyük Merkeziyetsiz Alım Satım Platformunu Bünyesine Kattı

poloniex

Poloniex, resmi bir açıklama yayımlayarak, blockchain ağı Tron (TRX) üzerindeki en büyük merkeziyetsiz alım satım platformu DEX’i bünyesine kattığını duyurdu.

Tron CEO’su Justin Sun tarafından 29 Kasım tarihinde onaylanan habere göre Poloniex, TRXMarket’ini bundan böyle “Poloni DEX” adı altında işletecek.

Poloniex’in satın alma hamlesi, ABD’de yaşanan düzenleme sorunları üzerine bünyesinde bulunduğu Circle şirketinden ayrılmasından bir ay sonra gerçekleşti.

RXMarket’i Poloniex satın aldı ancak, Sun’ın ifadesine göre firmalar arasında nelerin el değiştirdiği ve bu işlem için nasıl bir fiyat üzerinde anlaşıldığı bilinmiyor.

27 Kasım itibarıyla resmi Poloniex blog sayfasında şu açıklama yer aldı:

“Yetkililer, TRXMarket’in uzun vadeli gelişimini sağlamak için Poloniex tarafından gelen satın alma teklifini kabul etti. Merkezi olmayan borsa, Poloniex çatısı altında ‘Poloni DEX’ adıyla hizmetlerini sürdürecek. Resmi web sitesi şimdi poloniex.org olarak değiştirildi.”

TRXMarket, kullanıcıların merkezi bir cüzdanda para saklamalarını gerektirmeyen, depolama harici bir alım satım platformu olarak çalışıyor.

Cointelegraph
Yorum Yap

Yorum Yap