1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Qtum , Google Cloud ile Ücretsiz Araçlar Geliştirmek İçin Anlaştılar
Trendlerdeki Yazı

Qtum , Google Cloud ile Ücretsiz Araçlar Geliştirmek İçin Anlaştılar

Qtum, Google Cloud ile birlikte tam bir blockchain geliştirici aracı paketi açıkladı.

Qtum , Google Cloud ile Ücretsiz Araçlar Geliştirmek İçin Anlaştılar

Qtum, Google Cloud ile birlikte tam bir blockchain geliştirici aracı paketi açıkladı. Bu ücretsiz kullanım araçları, hem geliştiricilere hem de teknik olmayan kullanıcılara, Node’ları başlatmanın ve Qtum blok zincirinin üzerine inşa etmenin basit ve uygun maliyetli bir yolunu sağlamak için tasarlanmıştır.

Qtum ‘un Medium blog sayfasında yapılan açıklamada Qtum CIO Miguel Palencia konuyla ilgili şunları söyledi ;

Google Cloud, blockchain ekosistemini daha basit ve sezgisel hale getirmemize yardımcı olacak mükemmel bir ortak. Bir node ‘u başlatmanın bir zamanlar yoğun ve karmaşık bir süreç olduğu yerlerde, Qtum’un yeni geliştirici paketi daha hızlı ve kolay hale getirmek için yararlı kısayollar ve araçlar sunar. Uzmanlardan günlük kullanıcılara kadar daha geniş bir deneyime sahip insanları dahil etmek için , daha erişilebilir bir teknolojiyle Qtum topluluğunu açmayı ve genişletmeyi umuyoruz.

Google Cloud’da kullanıma sunulan araç paketi, Qtum hesaplama motoru aracılığıyla kullanılabilir. Bilgi işlem motoru, herkesin Qtum’da tam bir geliştirici ortamı başlatmasına ve birkaç saniye içinde ücretsiz olarak geliştirmeye veya belirlemeye başlamasına izin verir. Önceden, geliştiriciler tam bir Qtum düğümü ya da merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturmak için gerekli araçları kendileri sağlamak zorundaydılar. Qtum ile kullanıcılar artık dApps oluşturmak, tam bir düğüm başlatmak, bir çatal yapmak veya Google Cloud’daki Qtum blockchain’i izlemeye başlamak için gerekli araçlara erişebiliyorlar. Qtum kaynak kodu güncellendiğinde, Google Cloud kodu her yerde otomatik olarak günceller ve geliştiricilerin en son sürümde kalmaları için manuel olarak yeniden indirmeleri gerekmediğinden tasarruf edilir.

Qtum geliştirici araç seti, Qtum Core, bir Dayanıklılık Derleyicisi, Qmix IDE, Solar (akıllı sözleşmeler dağıtım aracı), Qt-dev kitaplıkları ve dApp’ler geliştirmek için gerekli tüm kitaplıkları ve araçları içerir.

Yorum Yap

Yorum Yap