1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır ?
  3. Raspberry Pi ile kendi kripto para cüzdanınızı nasıl oluşturabilirsiniz?
Trendlerdeki Yazı

Raspberry Pi ile kendi kripto para cüzdanınızı nasıl oluşturabilirsiniz?

Popüler kripto para cüzdanı Trezor'un arkasındaki isimlerden biri olan Pavol Rusnak blog sayfası üzerinden , bir Raspberry Pi ve Trezor Emulator kullanarak kendi kripto para donanım cüzdanınızı nasıl oluşturabileceğiniz hakkında bir rehber yayınladı.

trezor_raspi

Popüler kripto para cüzdanı Trezor’un arkasındaki isimlerden biri olan Pavol Rusnak blog sayfası üzerinden , bir Raspberry Pi ve Trezor Emulator kullanarak kendi kripto para donanım cüzdanınızı nasıl oluşturabileceğiniz hakkında bir rehber yayınladı.

Rusnak tarafından yapılan bi uyarı : Emülatörü hiçbir varlığı saklamak için kullanmayın, sadece test amaçlı olduğu belirtiyor.

Geliştiriciyi bir araya getirmek için Rusnak bir Raspberry Pi 3, bir 3,5 inçlik RPi ekranı ve bir SD kartı kullanmıştır. Tüm bu parçalara sahip olan Rusnak, cihazı Raspbian ile Raspberry Pi panoları için bir işletim sistemi kurarak Trezor Emulator’u kurdu.

Emülatör kodu tamamen açık kaynak olduğuna göre, her zaman trezor Github sayfasından senaryoyu denetleyebilir , yasallığı konusunda herhangi bir endişeniz var ise kontrol edebilirsiniz.

Rusnak, cihazı Trezor web cüzdanına bağladığınızda, onu gerçek birşey gibi kullanabileceğinizi söylüyor. Tabi ki, Raspberry Pi ile çalışan alternatif gerçek bir Trezor wallet kadar hızlı ve kompakt değil.

Ancak tüm paralarınızı DIY cüzdanınıza taşımadan önce, Rusnak Trezor emülatörünün test amaçlı kullanılması konusunda yukarıdada belirttiğim gibi kullanıcıları uyardı.

Cüzdanı kurmak istiyorsanız eğer Rusnak ‘ın kendi blog sayfasından kurulum ile ilgili tüm adımları inceleyebilirsiniz.

 

Kaynak : thenextweb

Yorum Yap

Yorum Yap