İlginizi Çekebilir
salt-nedir
  1. Ana Sayfa
  2. Nedir?
  3. Reddcoin (RDD) Nedir? Yeni Başlayanlar için Ayrıntılı Bilgiler

Reddcoin (RDD) Nedir? Yeni Başlayanlar için Ayrıntılı Bilgiler

Reddcoin (RDD) Nedir?

Reddcoin , sosyal ağlarda (içerik oluşturucuları ödüllendiren okuyucular biçiminde) işlem ücretleri olmadan para göndermeyi (RDD coin) mümkün kılan eşler arası ödeme sistemine sahip bir kripto para birimidir.

Son zamandaki bazı teknolojik gelişmeler , dünyadaki bazı yeni endüstrilerinin kurulmasını yol açmıştır.Bunlardan en önemliside Sosyal medya endüstrisidir. Sosyal medya platformlarının gelişimi hızlı olmuştur, ancak bu platformlarda doğru bir şekilde yapılandırılmayan bir dizi insan faaliyeti vardır. Bunun bir örneği içerik için ödül.

Sosyal ağlarda iyi içerikler paylaşılabilir ve yanıtlanabilir, ancak nadiren gönderilebilir. Facebook Cash ve Snapchat Snapcash gibi bazı sosyal medya platformlarında teşvikler var, ancak kendi platformlarıyla sınırlı.

Bireysel platformları aşan bir devrilme sistemi yaratma ihtiyacı, Reddcoin’nin yaratılmasının ardındaki itici güçtür.

Reddcoin Ne Yapıyor ?

Reddcoin temel olarak insanların sosyal medya içerikleri için ipuçları almasını sağlar.

Sosyal medya içerik oluşturucuları , Reddcoin cüzdanını indirip sosyal medya hesaplarını kurarak içeriğiyle ilgili içeriği Reddcoin aracılığıyla açar.Sistem şu platformlarda zaten etkin: Twitter,Reddit ve Twitch.

Reddcoin ayrıca web sitelerinde ürün satın almak ve oyun oynamak için ( FortuneJack gibi ) kullanılmak üzere tasarlanmıştır.Reddcoin, diğer sosyal ağlara ( Facebook , YouTube ve Instagram gibi ) tüm hesapları yönetmek için bir merkez oluşturmayı amaçlamaktadır.

Reddcoin ayrıca, Staked olarak bilinen yeni paralar üretme yöntemi nedeniyle pasif gelir için biriktirilebilir .Bu, madencilikten farklıdır (Bitcoin’de olduğu gibi) çünkü çok daha az enerji tüketir ve herhangi bir cihazla herkes katılabilir.

Consensus

Reddcoin’in consensus modeli, Proof-of-Stake Velocity (PoSV) olarak bilinir.PoSV, Proof-of-Work ( PoW ) ‘den çok büyük enerji tüketimine olan ihtiyacı ortadan kaldırdığından, her Reddcoin kullanıcısının ev cihazlarından kripto para birimini kestirmesini mümkün kılar.

PoSV, Staking Ödülleri vererek sahiplik (Stake) ve faaliyet (velocity) teşvik etmek için yenilikçi bir şekilde tasarlanmıştır. Bir cüzdanın içerdiği daha fazla coin ve çevrimiçi olduğu sürece ne kadar uzun olursa, bir Staking Ödülüne sahip olma şansınız o kadar yüksek olur.

Reddcoin Tarihi

Reddcoin, sosyal medya ile tam bütünleşmeyi amaçlayan yeni bir PoW kripto parası olarak 20 Ocak 2014’te açıklandı.Proje , kalkınmayı desteklemek için bir Initial Public Coin Offering (IPCO) 100.000 $ ‘dan fazla bir yatırım aldı ve yatırımcılara 5,45 milyar adet reddcoin çıkardı.

Reddcoin 2 Şubat 2014’te resmi olarak piyaya çıkarıldı.

29 Nisan 2014 tarihinde, Reddcoin’in PoW’dan PoSV’ye geçiş yapacağına dair bir duyuru yapıldı. PoSV, Reddcoin ağını güvence altına almak için tasarlanmış yeni bir algoritmadır. İlk olarak Peercoin tarafından kullanılmıştır.

PoSV, Temmuz 2014’te Reddcoin protokolünde uygulandı ve 1 Ağustos 2014’te PoW’dan PoSV’ye geçiş yapıldı. Bu, Reddcoin hardcap’ını % 5 yıllık enflasyonla 109 milyardan 27 milyara düşürdü.

Proje, daha fazla sosyal ağ ile entegre olmayı ve platformun kullanımını kolaylaştırdığını düşündüğünden gelişmeler devam etmektedir. Reddcoin sosyal cüzdanı, Twitter özet akışlarını, Reddit özet akışlarını ve IRC sohbetlerini entegre ediyor .

Reddcoin Yol Haritası

Reddcoin yol haritası kısa vadeli, orta vadeli ve uzun vadelidir.

Reddcoin için kısa vadeli planlar arasında Redd-ID (çeşitli sosyal medya kimliklerini bir Reddcoin hesabına bağlamayı mümkün kılan), Instagram’da Reddcoin uygulamasının başlatılması, ağ metriklerinin izlenmesi için bir web sayfası ve daha öğretici videolar yer alıyor.

Orta vadeli planlar arasında iOS ve Android için bir mobil sosyal cüzdan, fonları ve bağışları izlemek için bir web sayfası, PoSV 2.0, Ledger Nano desteği, platformlar arası web cüzdanı, sosyal yayın ve masaüstü cüzdanına eklenen yeni özellikler yer alıyor. Kısa ve orta vadeli planların 2018’in sonundan önce gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Uzun vadeli planlar 2019 ve sonrasında gerçekleşecek gelişmeler.Oyun endüstrileri, cross-platform staking ve daha fazla sosyal medya platformları ile entegrasyon ile ortaklıkları içerir.

Yorum Yap

Yorum Yap