İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Nedir?
 3. Salt Coin Nedir ?

Salt Coin Nedir ?

salt-nedir

Salt üyeliğe dayalı borç verme ve borçlanma şebekesidir. Salt sayesinde , borç para varlıklarınızı kullanmak için blockchain varlıklarınızı ( Bitcoin , Ethereum vb.) kullanabilirsiniz . Bu, dijital varlıklarınızın değerini yükseltmenize, vergi etkinliklerini dengelemenize, borsa ücretlerinden kaçınmanıza ve kripto para birimindeki varlıklarınızı korumanıza olanak tanır.

Örneğin, biraz Bitcoin sahibi olduğunuzu ve bir evin peşinatını ödemek veya bir işe başlamak için paraya ihtiyacınız olduğunu varsayalım. Salt, istediğiniz gibi kullanabileceğiniz bir krediyi garantilemek için Bitcoin’i teminat olarak belirlemenize izin verir. Salt hem bireyler hem de kurumsal müşteriler için kullanılabilir.

Bu iş modelinin en önemli kısmı, kredi geri alındıktan sonra size iade edilecek olan Bitcoin’i korumanıza izin vermesidir; Eğer Bitcoin sahipleriniz değer kazanıyorsa faydaları toplayabilirsiniz demektir.

Nasıl Çalışıyor ?

Buna başlamadan önce ilk olarak kredilerin nasıl çalıştığını açıklayarak başlarsak daha yararlı olacaktır.Çoğu geleneksel krediler ya aşağıdaki gibi yada bu üç tipin bir kombinasyonu : Kredi puan bazlı teminatsız krediler, garantili bir kredi ya da teminatlandırılmış bir kredi.

Kredi kartı, kredi puanına dayalı bir kredinin iyi bir örneğidir çünkü faiz oranınız üzerindeki ana belirleyici faktör ve kartın onaylanması tamamen kredi geçmişinize bağlıdır.

Bununla birlikte, geçmişiniz geçmişse veya herhangi bir kredi geçmişiniz yoksa, bazen kartlar için onay almanız için kredi kartlarının bir eş imza sahibi olması gerekir.Bu garantili bir kredi olarak adlandırılacaktır.Garantili krediler de, bir araba alımını finanse etmek gibi daha büyük alımlar durumunda çok yaygındır.

Orada çeşitli teminat bazlı krediler vardır, ancak bazı ortaklıklar arasında öz sermaye kredileri, konut kredileri, avans kredileri veya rehin kredileri sayılabilir.Teminat esaslı bir kredi, sadece bir kez paranın ödenmesinden sonra geri alacağınız bir şeyden vazgeçtiğiniz zamandır.

Resim Kaynak

Teknik incelemedede belirtildiği üzere , Salt finansmanı, amaç dışı kripto para cinsinden teminat bazlı krediler sunmaktadır.Bu, borçlunun teminat olarak sadece kendi kripto paralarını koyması ve kredi kontrolü ihtiyacını tamamen ortadan kaldırması gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, tüm krediler amaçsız olduğu için, borçlu teminatın kendisinde herhangi bir kazanç elde edebilecek kârları görebilecektir.

Kripto para birimlerinin teminat olarak kullanılması, geleneksel varlıkları kullanmaya yönelik kayda değer birkaç iyileştirmeye sahiptir. Örneğin, borçlunun 1.000 dolarlık bir kredi alması ve sadece 500 $ ‘lık para ödemesi mümkün olsaydı, o zaman Salt sadece 500 $ değerinde teminat alır ve diğer yarısını iade eder.

Kripto paralarla bunu yapmak kolaydır, ancak geleneksel teminat biçimleriyle bu imkansız olabilir.Krediniz üzerinde temerrüde düşmüşseniz, sadece bir odayı evinizde veya arabanızın yarısını satmak imkansız olurdu.Gerçek dünyada bunun gerçekleşmesi halinde, borç verenin çoğunu zaten ödemiş olsanız bile borç veren varlığın % 100’ünü alabilecektir.

Bu nedenle, Salt’ın web sitesi “blockchain varlıklarının ideal bir teminat şekli olduğunu, çünkü gayrimenkul veya hisse senedi gibi geleneksel teminat biçimlerine kıyasla daha ucuza transfer, depolama ve tasfiye etmediklerini” belirtiyor.

Bir Borçludan bir borç almak için, bir borçlunun öncelikle seçtikleri teminatını (Bitcoin) Salt’ın güvenli multi-signature wallet’a göndermesi gerekir. Salt, % 125 teminatlı bir oran gerektirecektir, yani 1000 dolarlık bir kredi elde etmek için, 1.250 $ değerinde teminat sağlanmalıdır. Bu aşırı teminat olarak adlandırılır.

Bundan sonra borçluya, hesabına gönderilen 1000 dolarlık fiat parası alacak ve bu süre zarfında borçlunun aylık ödemelere ve faiz yapmaya başlaması gerekecektir. Aylık ödemenin değeri, daha önce tüm taraflarca üzerinde anlaşılmış olan kredinin uzunluğuna bağlı olacaktır.

Kredi geri ödeme döngüsü sırasında teminatın değeri düştüğünde, Salt oracle smart contract, ilave teminatın sağlanmasını veya aylık kredi ödemesinin artırılmasını gerektiren bir ihbarda bulunacaktır.Borçlunun ek teminat sağlaması durumunda, akıllı sözleşme otomatik bir tasfiye bağlantısı kuracaktır.

Neden Token Gerekli?

Salt üyelik bazlı bir model üzerinde çalışmaktadır.Tokenler aslında üyeliğin kendisidir , Membership üyelik için yılda en az bir Salt veya Premier membership üyelik için yılda en az 30 Salt için , Yalnızca özel fiyat sunanlara ise Enterprise üyelik sunarlar.

Toplamda 120.000.000 Salt üyeliği parası bulunmaktadır. Popülerlik arttıkça fiyat da artacaktır.

Salt Tarihçesi

Salt, ilk olarak 2016 yılında Denver ABD’de kuruldu ve geçtiğimiz Ağustos ayında şirket 55 milyon dolar üzerinde başarılı bir ICO’ya sahip. ICO’da toplanan meblağa dayanarak, tüm zamanların en başarılı ICO’larından biriydi.

Salt coin, Ethereum ağından inşa edilmiştir.Kredilerin kendileri bir ERC20 akıllı sözleşmesi olacaktır.

Salt Takımı

Salt, kripto para birimi ve finans dünyasında kayda değer bir deneyime sahip güçlü bir ekip kurdu.

Ekip, kendi kendini ilan eden bir seri girişimci ve erken Bitcoin avukatı CEO’su Shawn Owen tarafından yönetiliyor. Shawn’a, Fintech’in 22 yılı aşkın ve girişimcilik deneyimine sahip olan Schaible NexTrad, Matchbookfx, Anderen Financial ve AtlasBanc Panama’nın kurucularından. Josef Schaible’a yardım etmekte.

Geliştirme ekibi, uygulama mimarisi geliştirme ve tasarım çözümlerinde 17 yılı aşkın tecrübesi bulunan CTO Phil Cowen tarafından yönetiliyor.

Ekip ayrıca, Shapshift’in CEO’su ve kurucusu ve önceki Satoshi Dice ve Coinapult kurucusu Erik Voorhees gibi bazı önemli danışmanlar ve ortaklar da var.

Salt’ın ekibi hakkında geniş bilgiyi buradan inceleyebilirsiniz.

Salt Üyesi Nasıl Olabilirsiniz?

Kayıt sırasında Google Authenticator uygulaması tarafından doğrulanan e-posta adresinizi, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek üye olarak kaydolmak oldukça kolaydır . Özel anahtarın sahibi olduğunuz bir Ethereum adresinin de girilmesi gerekir. Ancak, herhangi bir kripto para borsasının adresini kullanmamalısınız . Kayıt işlemi tamamlandıktan ve e-posta adresi onayı aldıktan sonra, fotoğraflı kimliğinizi yüklemek ve devam etmek istediğiniz üyelik düzeyini ödemek için kontrol paneline erişebilirsiniz.

Salt coin’i Nereden Satın alabilirsiniz ?

SALT Coin’i aşağıdaki kripto para borsalarından satın alınabilirsiniz ;

 • Binance
 • Bittrex
 • LATOKEN
 • Upbit
 • Huobi
 • Liqui
 • OKEX
 • Gate.io
 • TIDEX

Salt coin’i yukarıda belirttiğim borsalar üzerinden Ethereum veya Bitcoin ile satın alınabilirsiniz.

Şu anda Salt kendi cüzdanını yayınlamadı ,bunun için neyse ki Jaxx , Exodus, MyEtherWallet , Ledger Nano S , Trezor gibi Salt ‘ı destekleyen cüzdanlarda saklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap