1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. SBI Grubu Kripto Madenciliği Sektörüne Girdi, Madencilik Donanımı Yapacak

SBI Grubu Kripto Madenciliği Sektörüne Girdi, Madencilik Donanımı Yapacak

Firma, üretimi yürütmek için isimsiz bir ABD merkezli şirket ile ortaklık kurdu.

sbi-holdings

SBI Holdings , bir dizi kripto ile ilişkili işletmeye katılmasının ardından kripto para birimi madencilik endüstrisine giriş yaptı.

22 Mart’ta Tokyo merkezli şirket, altında kripto madenciliği donanımı üreteceği SBI Mining Chip Co., Ltd.‘nin kuruluşunu açıkladı.

Şirket, Bitcoin’e özgü madencilik cihazları üretip üretmeyeceğini veya diğer dijital para birimleri için de “madencilik sistemleri” üretip üretmeyeceğini ayrıntılı olarak açıklamamıştır.

SBI Grubu halihazırda 2018 yılında kurulan bir dijital varlık değişimi dahil olmak üzere çok çeşitli kripto şirketlerini yönetmektedir.Şirket, halihazırda denizaşırı pazarda bir kripto madenciliği faaliyetinde bulunduğunu ve şimdi de madencilik cihazları üreterek sektördeki tutuşunu genişlettiğini açıkladı.

SBI, “SBI Grubu, kripto para birimi borsası ve diğer blok zinciri ile ilgili işletmeler de dahil olmak üzere, dijital varlığa dayalı çok çeşitli işletmeleri şiddetle destekliyor” dedi. “Grup, kripto para birimi madencilik işini yurtdışında gerçekleştirdi ve şimdi iş kapsamını madencilik çipinin imalatına ve madencilik sistemlerinin geliştirilmesine SBIMC aracılığıyla genişletmeye karar verdi.”

Yeni işlerine liderlik etmek için SBI, seri bir Silikon Vally girişimcisi ve sektörde uzman olan Adam Traidman’ı atadı. Yazılım mühendisliği geçmişine sahip olan teknisyen, yarı iletken şirketlerinde çalışma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.Bu arada, konglomera kısa süre önce, şirketin blok zinciri bazlı ödeme şirketi Ripple ile birlikte geliştirdiği MoneyTap hizmetini tanıtmak için yeni bir bağlı kuruluş kurdu.

Yorum Yap

Yorum Yap