1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. SBI Holdings, perakende alımlar için yeni kripto para test ediyor

SBI Holdings, perakende alımlar için yeni kripto para test ediyor

SBI Holdings, perakende alımlar için yeni kripto para test ediyor

Tokyo merkezli finansal hizmetler grubu SBI Holdings, bir basın açıklamasına göre akıllı telefon kullanan restoranlarda ödeme yapmak için kullanılabilecek bir kripto parayı test ediyor.

S coin

Orb ve fintech şirketi Glory Corporation ile ortaklaşa yapılan duyuru, SBI’nın “akıllı telefonlarda ücretlendirme ve ödeme olanağı sağlayan bir yerleşim parası” olarak tanımlanan yeni blockchain tabanlı “S coin” i test etmeye hazır olduğunu gösteriyor.

SBI çalışanlarına SB’nin genel merkezinin bulunduğu yerdeki yemekhanelerde yemek yemek için para ödemek için fırsat verilecek.

Basın açıklaması, finansal hizmetler devi Glory tarafından tasarlanan bir ATM kurmuş olduğunu gösteriyor.Kullanıcılar daha sonra kredi kartlarını ve SBI’nin tescilli mekanizmasını kullanarak akıllı telefonlarındaki cüzdanları ile S coin’i kullanabilecekler.

Ayrıca SBI, S coin Orb tarafından tasarlanan blockchain teknolojisine dayandığını ve özel amaçlar için tasarlanmış özel kripto paralar verebileceğini belirtmektedir.Buna ek olarak, firma yerleşim alanında blok zincirin potansiyelini denemek ve nakit ödemelerini nasıl kolaylaştıracaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap