1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. SEC , kripto ve fintech girişimleri ile işbirliği yapacak olan yeni bölümü FinHub lansmanını duyurdu

SEC , kripto ve fintech girişimleri ile işbirliği yapacak olan yeni bölümü FinHub lansmanını duyurdu

SEC , kripto ve fintech girişimleri ile işbirliği yapacak olan yeni bölümü FinHub lansmanını duyurdu

The United States Securities and Exchange Commission (SEC) , kripto ve fintech girişimleri ile işbirliği yapacak olan yeni bölümü Yenilikçi ve Finansal Teknoloji Stratejik Merkezi’nin (FinHub) lansmanını duyurdu.

Yeni işletmelerin düzenleyici standartlara uymasını sağlamak için bu bölümü başlatılmıştır.

Bölümün başlıca amacı, SEC’in tümüyle Blockchain ve dijital varlıklarla çalışan firmalarla ve Yapay Zeka gibi diğer teknolojilerle etkileşimlerini kamuoyuna duyurmak olacaktır. FinHub’un bir diğer kilit işlevi, yerli ve uluslararası düzenleyicilere bir irtibat görevi görecektir.

Bireyler ve şirketler FinHub sayfasındaki soruları gönderebilir ve endişelerini tartışmak için yetkililerle toplantılar planlayabilirler. Merkez, Digital Assets Üst Düzey Danışmanı ve SEC’in Kurumsal Finansman Bölümü Direktörü Valerie A. Szczepanik tarafından yönetilecek.

Acente genelinde SEC personeli, yeni gelişen teknolojilerin anlaşılması, ajansın yeni konulardaki tutumunu iletmek ve menkul kıymetler endüstrisindeki yararlı yenilikleri kolaylaştırmak için bir süredir uğraşmaktadır. FinHub’u piyasaya sürerek, girişimciler, geliştiriciler ve danışmanlarının SEC personeli ile iletişim kurmaları, girdi ve test fikirleri almaları için net bir yol sunmayı umuyoruz.Valerie A. Szczepanik

CTFC Yönetim Kurulu Başkanı Christopher Giancarlo ile birlikte daha önce kripto para birimleri hakkında kapsamlı bir şekilde konuşma yapan SEC Yönetim Kurulu Başkanı Jay Clayton şunları ekledi ;

FinHub, sözünü tutan menkul kıymet piyasalarındaki yenilikleri izleme ve bunlara katılma çabalarımız için merkezi bir odak noktası sağlar, ancak aynı zamanda misyonumuzu yürütmek için esnek, hızlı bir düzenleme cevabı gerektirir.

Yatırımcılar SEC’in de 2019’da ikinci fintech forumunu düzenleyeceğini duymaktan memnun olmalılar.

Genel olarak, SEC’in anlaşmanın, kripto para alanında kilit bir talep olduğunu, hem yatırımcıların hem de SEC’in piyasa paydaşlarını limbodan ayrılmaktan çok belirsizliği ortadan kaldırmaya çalıştıklarını fark etti.

Yorum Yap

Yorum Yap