1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Stellar , Kripto tarihinin en büyük Airdrop’u için hazırlanıyor!
Trendlerdeki Yazı

Stellar , Kripto tarihinin en büyük Airdrop’u için hazırlanıyor!

Stellar'ın (XLM) arkasındaki kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Stellar Development Foundation, Salı günü yaptığı açıklamada, kripto para tarihindeki en büyük airdrop yapacaklarını duyurdu.

stellar-airdrop

Stellar’ın (XLM) arkasındaki kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Stellar Development Foundation, Salı günü yaptığı açıklamada, kripto para tarihindeki en büyük airdrop yapacaklarını duyurdu.

Airdrop , popüler Blockchain Cüzdan’nı kullanıcılarına dağıtılmak üzere 125 milyon $ değerinde Stellar Lumens (XLM) dağıtılacak.

Stellar (XLM) Airdrop detayları

Airdrop dağıtımının ilk partisi bu hafta başlayacak ve 25 $ değerinde XLM alacak Blockchain cüzdanına üye olan her yeni kullanıcıyla başlayacak. Airdrop’daki XLM tokenlerinin geri kalanı yeni ve eski Blockchain cüzdanlarına verilecek.

Airdrop için uygun olmak için, kullanıcıların Blockchain tarafından sunulan şartlara uyması gerekir :

  • Teklif, XLM eşgörünüm kaynağı tükenene kadar kullanılabilir. Bonus etkinliklerine katılmadıkça, kişi başına bir XLM airdrop sağlanacak
  • XLM airdrop sadece 1 Blockchain Cüzdanında alabilir.XLM, en eski, tamamlanmış (yani doğrulanmış bir e-posta adresi olan hesaplar) Blockchain Cüzdanları olanların önceliği ile ilk gelen ilk ödüllendirilmiş temelde sağlanır.
  • Katılımcılar uygun bir hesaba sahip olmalı, kimliklerini doğrulaması gerekmektedir.

Airdrop’lar , kripto paranın benimsenmesini ve geliştirilmesini teşvik etmek için giderek daha popüler bir yöntem haline gelmiştir.Bu nedenle Stellar, bu büyük 125 milyon dolarlık airdrop Stellar Lumens’nin benimsenmesini yaygınlaştırmaya yardım etmesini umuyor.

Stellar’ın kurucularından Jed McCaleb şunları söyledi:

Daha kapsamlı bir dijital ekonomi yaratmak için klimaların merkezi olduğuna inanıyoruz. Lümenleri ücretsiz olarak vermek, topluluklara ihtiyaç duydukları hizmetleri tasarlamaları için bir davettir. Ağ üzerindeki lümenlerin kullanılabilirliğini ve aktif kullanımını artırmak için Blockchain ile çalışarak, ağın yardımcı programını birçok büyüklük sırasına göre artıracağız.

Blockchain Cüzdanı

Bu airdrop Stellar tarafından başlatılmış olsa da, Stellar Geliştirme Vakfı ve Blockchain arasındaki bir ortaklık nedeniyle mümkün hale gelmiştir.

Blockchain, 30 milyondan fazla kullanıcı cüzdanı ve cüzdanlarıyla işlem yapılan 200 milyar doları aşan en popüler web tabanlı kripto para cüzdanlardan birinin yaratıcısıdır.Blockchain iyi kurulmuş ve saygın bir şirkettir ve kendisini “sektördeki en düşük ücretler” sunan “en güvenilir kripto para cüzdanı” olarak tanımlamaktadır.

Stellar airdrop ile birlikte Blockchain , code.org (Stanford okulunun yeni ortaya çıkan teknoloji girişimi) ve Network for Good gibi bir dizi inisiyatif ile ortaklık kurdu. Blockchain, önümüzdeki haftalarda bu girişimler hakkında daha fazla bilgi vereceğini söyledi .

Stellar Lumens Dağılımı

Stellar, projenin oluşumunda 100 milyar lümen yarattı. Şimdi, bu stellar’ın 95 milyarlık dağılımını denetlemek Stellar Geliştirme Vakfı’nın görevidir.

Blockchain’in Stellar airdrop büyük olsa da, hala dağıtımın sadece küçük bir aşaması.

Stellar Geliştirme Vakfı’na göre, 95 milyar lumen’i aşağıdaki yollarla dağıtacaklar ;

  • Doğrudan Kayıt Programı ile dağıtım için % 50
  • Ortaklık Programı aracılığıyla dağıtım için % 25
  • Bitcoin Programı üzerinden dağıtım için % 20
  • Operasyonel maliyetleri desteklemek için SDF’nin % 5’i

Yazım sırasında dolaşımda yaklaşık 19 milyar lumen ve yılda % 1’lik bir yerleşik enflasyon nedeniyle yaklaşık 104 milyar lumen bir arz vardır.Blockchain’in Stellar Lumens airdrop’u, toplam arzın % 2.6’sını temsil eden yaklaşık 500 milyon lumen dağıtacağından, bu airdrop’un Stellar’ın fiyatına ve benimsenmesine etki edip etmeyeceğini beklemek zorundayız.

Yorum Yap

Yorum Yap