1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Stellar, ödemeler ve blockchain varlık tokeni için Şeriat sertifikası aldı

Stellar, ödemeler ve blockchain varlık tokeni için Şeriat sertifikası aldı

stellar

Stellar , Stellar teknolojisi ve ağı için Şeriat uyumluluğu sertifikası aldığını duyurdu. Bahreyn Merkez Bankası tarafından lisanslı önde gelen uluslararası Şeriat danışma bürosu olan Şeriat İnceleme Kurulu (SRB), Stellar’ın özelliklerini ve uygulamalarını gözden geçirdi ve İslami finans kurumlarında Şeriat teknolojisinin Şeriat uyumlu uygulamalarını sağlayan rehberlik ve kılavuzlar yayınladı.

Stellar, para transferi ve varlık tokeni uzam alanında Şeriat uyumluluğu sertifikasını alan ilk dağıtılmış defter protokolüdür . Ayrıca, Şeriat uyumluluk sertifikası, Stellar (XLM) uygulamaları ve kullanımları için de geçerlidir.

Stellar ekibi şunları söyledi:

“Stellar Geliştirme Vakfı’nın kuruluş misyonu, küresel finansal erişimi ve katılımı teşvik etmektir. Açık kaynak kodlu yazılımlar geliştirerek kurumların tüm coğrafyalara, etnik kökenlere, refah sınıflarına ve dinlere hizmet etmek için güvenilir ve düşük maliyetli finansal teknolojiler sağlamasını hedefliyoruz ”dedi.

Bu sertifikasyon Stellar ekosistemi için ne anlama geliyor?

SRB ile ortaklık halinde, bu sertifikasyon, finansal hizmetlerin İslami finans ilkelerine uygunluğunu gerektirdiği bölgelerde Stellar ekosistemini büyütmeye yardımcı olacaktır. Örneğin Körfez İşbirliği Konseyi (örneğin Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri) ve Güneydoğu Asya’nın (örneğin Endonezya ve Malezya) İslami finans kurumları şimdi Stellar teknolojisini Şeriat uyumlularına entegre edebilecektir. ürün ve hizmet teklifleri.

Bu yeni bölge, Stellar ağı için, bu bölgelerin, popüler yabancı işçi havale koridorlarını içerdiğinden dolayı büyük bir ilerleme kaydediyor. Gelecek birkaç ayda, Stellar Geliştirme Vakfı üyeleri küresel finansal kurumlarla görüşmeyi ve Şeriat uyumlu finansal hizmetlerinde ve ürünlerinde Stellar’ı en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını planlamayı planlıyorlar.

Yorum Yap

Yorum Yap