1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Stratis , merakla beklenen masternode’larını duyurdu
Trendlerdeki Yazı

Stratis , merakla beklenen masternode’larını duyurdu

Stratis , merakla beklenen masternode'larını duyurdu

Stratis , Cirrus sidechain ‘i destekleyecek olan merakla beklenen daha düşük seviyeli masternode’larını duyurdu.

Cirrus sidechain ‘i destekleyecek masternode ‘lar : Cirrus Chain Federated Masternode , Cirrus Chain Multi-Sig Masternode

Cirrus sidechain , C# ‘deki akıllı sözleşmelerin uygulanacağı Stratis ana zincirinde tespit edilen ilk sidechain ‘dir.

Önerilen Yazı

Masternode Nedir ? Yeni Başlayanlar için Rehber

Stratis Token sahiplerinin Cirrus sidechain ‘de iki farklı tip node ile çalışmasına izin veriyor.Bu da operatörlerin hem işlemler için hem de zincirde yapılan akıllı sözleşmeler için ücret almalarına neden olacaktır.

Şuan başlangıçta Cirrus sidechain ‘i koruyacak iki Sidechain Masternode katmanı olacak.

Cirrus Chain Federated Masternode : Cirrus zincirinde bloklar üretebilir, zincirde yapılan akıllı sözleşmeler için işlem ücretleri ve GAS maliyetleri kazanılabilir.Cirrus Chain Federated üyesi olmaya hak kazanabilmek için 10.000 STRAT teminat şartı bulunmaktadır.

Cirrus Chain Multi-Sig Masternode : Cirrus Chain Federated Masternode ‘ye benzer şekilde, Multi-Sig Masternode, Cirrus Chain ‘de bloklar üretebilir. Ek olarak bu masternode zinciri sabitleyen bir multi-signature adresi oluşturur.Cirrus Chain Multi-Sig Masternode olmaya hak kazanabilmek için 50.000 STRAT teminat gereksinimi bulunmaktadır.

Cirrus yan zincirinde çalışabilecek Masternode’ların sayısı şu anda 101 üyeyle sınırlandırılmış çünkü birden fazla varlık zincir üzerinde blok üretecektir. Stratis ekibi yakında node’ların Federasyona katılmasını veya Federasyondan ayrılmasını sağlayarak , Cirrus Chain ‘nin merkeziyetsizliğini arttırarak ve ilave node’lara izin vererek dinanik federasyon üyeliğini yayınlayacak.

Her iki Masternode için teminat tutarının, teminat gerekliliklerini yerine getirmek için sidechain ‘deki bir cüzdan içinde tutulması gerekecektir.

6 Mart’ta Stratis, Cirrus Masternode olma ilginizi ifade edebileceğiniz ve Cirrus ortak anahtarınızı sağlayabileceğiniz bir gönderi sayfası sunacak. Bu sunum sayfasının kullanıma sunulmasından önce basit bir komut satırı aracı yayınlanacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap