1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Swissquote, ICO’lara erişim sunan ilk banka oldu

Swissquote, ICO’lara erişim sunan ilk banka oldu

Swissquote, ICO'lara erişim sunan ilk banka oldu

Swissquote olarak bilinen bir dijital banka, müşterilere ICO yatırımlarının erişimini ve takibini sunuyor.

Banka, teknoloji uygulamalarında kullanılmak üzere laboratuvarlarda “ultra saf” elmas üreten İsviçre merkezli bir şirket olan LakeDiamond ile çalışmaya başlamıştır.

Bir cüzdanda kripto para biriktirme ve ICO cüzdan adresine aktarma ile ilgili göreceli güçlükle uğraşmak yerine, Müşteriler, ICO’ya katılmak için Swissquote’un çevrimiçi platformunu kullanmaktadır. Tokenler, bankanın mevcut müşterileri için süreci hızlandıran İsviçre Frangı’na (CHF) karşı sunulmaktadır.

Ayrıca, ICO’nun tamamlanmasını takiben, banka yine de bir cüzdan ihtiyacını ortadan kaldırarak, token’lerin gözetimini üstlenir.

Bu girişim, blockchain teknolojisinin anlaşılmasının algılanan karmaşıklığı nedeniyle katılmayan yatırımcıların daha geniş bir demografik yapısını kapsamaktadır.


LakeDiamond, özel olarak tasarlanmış CVD reaktörlerini kullanarak yüksek dereceli elmaslar üretir; Sonuçlar daha sonra yüksek kaliteli endüstriyel uygulamalarda kullanılır.

Her LakeDiamond tokeni, makine zamanı üretiminin bir dakikasını temsil edecektir. İlginç bir şekilde minimum satın alma sadece 33 frank ile başlıyor ve daha birçok yatırım kanalı açıyor.

Herkese basit ve erişilebilir hizmetler sunarak finansmanı demokratikleştirmeye yönelik felsefemize sadık kalıyoruz, şimdi de müşterilere start-up’ları büyütme şansı sunuyoruzSwissquote CEO'su Marc Burki
Yorum Yap

Yorum Yap