1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Terminal , Yeni DApp İzleme Platformunu Tanıttı

Terminal , Yeni DApp İzleme Platformunu Tanıttı

terminal-dapp

Terminal , yeni Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApp) izleme ve yönetim platformunu tanıttı.

Yapılan açıklamada Terminal’in yeni izleme platformuyla, geliştiricilere merkezi olmayan uygulamaları (DApps ) için bir görev kontrol paneli sunmakta. Konsol, altyapıyı, uygulamayı, Web3 entegrasyonlarını, sözleşmeleri, işlemleri, kullanıcıları ve daha fazlasını düzgün bir şekilde yönetmek ve izlemek için gereken her şeyi sağladığı belirtilmekte.

Önerilen Yazı

DApps (Merkezi Olmayan Uygulamalar) Nedir?

Tasarım, kullanıcıların blok araştırıcılarına ve sözleşme verilerine güvenmek yerine  etkinlik, işlemler, kullanıcılar, günlükler ve uygulamalarına özgü diğer verileri izlemelerini sağlayarak ,  ihtiyacınız olan her şeyi yönetebileceğiniz ve izleyebileceğiniz ve DApp ‘larınızla altyapı ve uygulama çapında görünürlük sağlayabileceğiniz bir görev kontrol paneli haline gelir.

Terminal DApp İzleme Platformu Özellikleri

Terminal DApp İzleme Platformu’nun (şimdi yayında olan) ilk sürümüne dahil olan temel özellik ve avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Dapp Özel Etkinlik – Geliştiriciler, bir blok gezgini üzerindeki toplu sözleşme verilerine bakmak yerine, etkinliklerini, işlemlerini, kullanıcılarını, hacmini ve uygulamalarını daha spesifik olarak izleyebilirler.
  • Analytics & Insights – Tüm DApp’ler, web3 entegrasyonları ve uygulama etkinliklerinde (işlemler, kullanıcılar, tx ücretleri vb.) Birleştirilmiş analitiği görüntüleyin. Bu, geliştiricilerin uygulamalarına daha iyi bir bakış açısı kazanmak için belirli kaynakları / faaliyetleri incelemelerini sağlar.
  • Ayrıntılı Kayıtlar – Surface, birleşik bir arayüzdeki bir uygulamaya özel tüm altyapı kaynaklarından, cüzdan sağlayıcılarından, akıllı sözleşmelerden ve zincirdeki olaylardan günlüğe kaydeder. Gerçek zamanlı olarak izlemek ve hata ayıklamak için çağrılar doğrultusunda işlem detaylarını görün.
  • Bildirimler ve Uyarılar – DApp’inize özgü günlüklere ve işlemlere dayalı olarak özel uyarılar ve gerçek zamanlı bildirimler ayarlayın.

Şuanda 15’ten fazla entegrasyon bulunmakta ve sürekli olarak yeni entegrasyon kaynakları  (altyapı sağlayıcıları, cüzdan sağlayıcıları, ağlar, ölçekleme çözümleri, vb.) araştırarak ekleyecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap