1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Thai SEC, ICO’larda Kullanılan 3 Büyük Kripto Para Birimini Yasakladı

Thai SEC, ICO’larda Kullanılan 3 Büyük Kripto Para Birimini Yasakladı

Ethereum Classic, Bitcoin Cash ve Litecoin, ICO'larda kullanım için izin verilen bir kripto listesinden çıkarıldı.

Thai SEC

Bangkok Post’un yeni bir raporuna göre, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ICO yatırımları olarak ve kripto varlık ticareti için baz alım satım çiftlerinde kullanılmasına izin verilen bir kripto para listesinden üç ana kripto para birimini kaldırma kararı aldı.

Litecoin, Bitcoin Cash ve Ethereum Classic teknik olarak Tayland ICO’larında kullanımına izin verilmemektedir. Bununla birlikte, Bangkok Post, “Bu tür bir kaldırmanın yatırımcılara veya kripto varlıklarla ilgili olan işletmeler üzerinde bir etkisi olmadığını, çünkü hala yetkili bir ICO bulunmadığından ve BCH, ETC ve LTC’yi baz ticaret çiftleri olarak kullanan yerel dijital borsalar” olmadığını açıkladı.

Liste, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Stellar’ın ICO yatırımlarında ve kayıtlı dijital varlık alışverişlerinde baz alım satım çifti olarak kullanılmasına izin veriyor. Bununla birlikte, Tayland SEC, bu kripto para birimlerinin hala ödeme ihalesi için yasal ihale statüsüne sahip olmadığını açıklığa kavuşturmuştur.

Onaylı yedi kripto para biriminin listesi ilk olarak Temmuz 2018’de yayınlandı. Kripto para birimlerinin, kaç para ile doğrudan işlem yapabileceği de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dayanarak seçildiği kriterler.

Diğer ölçütler arasında her bir ademi merkeziyetçi ağının teknik tasarımı ve kripto para piyasa likiditesi; Listeden çıkarılmış olan koinlerin ‘kripto para birimi gelişimi, ilgili haberler ve diğer önemli faktörlerin değerlendirilmesine dayanarak’ yapıldığı bildirildi.

Şubat ayında çıkan haberlerde , Tayland Merkez Bankası’nın ülkedeki diğer finans kuruluşlarının kripto para birimleri içeren “herhangi bir iş” yapmaktan kaçınmasını istediğini bildirdi.Ayrıca bankaların, müşterilerinden kredi kartı kullanarak kripto para satın alma hakkını reddetmelerini talep etti.

Bununla birlikte, vatandaşlarının kripto para birimleri ile olan ilişkilerini azaltma çabalarına rağmen, Tayland sakinleri kripto para birimleri olan ülkeler açısından halen en yüksek ikinci sırada yer almaktadır.Ocak ayında yapılan küresel bir anketin, Tayland internet kullanıcılarının yüzde 9,9’unun kripto para birimine sahip olduğunu ortaya çıkardığını bildirildi.

Yorum Yap

Yorum Yap