1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Tron , Odyssey 3.0 Ana Ağını Başlattı

Tron , Odyssey 3.0 Ana Ağını Başlattı

tron

Tron , Odyssey 3.0 blockchain yazılımını yayınladı.

 

Odyssey 3.0 , şuanda GitHub’da yayındadır ve Tron’un sanal makinesinin ilk resmi sürümünü, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmak ve ağ üzerinde akıllı sözleşmeler gerçekleştirmek için kullanacakları araçların paketini içerir.

Sanal makine, Ethereum ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.Bu, geliştiricilerin, Ethereum DApps’i Tron’a kodda büyük değişiklikler yapmadan kolayca yerleştirebilmeleri anlamına gelir.

Tron, sanal makinesinin ayrıca, DApp’leri çalıştırmak için gereken fiziksel bellek miktarını da azalttığını ve ağının artık Ethereum’dan daha iyi ölçeklendiğine dair söz veriyor, bu da ağdaki popüler uygulamalar başladığında ağın kolayca çekilmeyeceği anlamına geliyor. TRX işlemleri de Ether’den çok daha ucuzdur, bu da platformun geliştiricilerin kullanması için daha kolay olmasını sağlamak için tasarlanmış bir başka özelliktir.

“Tron, Tron ekosisteminin altyapısını oluşturmaya her zaman büyük önem verdi. TVM beta sürümünün piyasaya sürülmesinden bu yana, Tron ekibi TVM’nin güvenlik ve kararlılığı ile birlikte derleyici ve komut setinin optimizasyonu için testler ve hata ayıklama işlemleri yürütmektedir. Şu anda, TVM resmi sürümü daha yüksek performansa, daha iyi ekosisteme ve daha kolay kullanıma sahip bir VM sistemi oluşturan daha iyi geliştiricilerin araçlarını, geliştirici ekip oluşturma ve oyun motoru yapımını entegre ediyor. ”

Artık kodun mevcut olması durumunda, nodes , kripto borsaları ve cüzdanlar yükseltmeyi uygulamaya ve etkinleştirmeye başlayabilir.

Tron bir sonraki büyük geliştirmelerin ufukta olduğunu söyledi.Geliştirme ekibi, önümüzdeki aylarda multi-signature, zero-knowledge proof, ve zincirler arası iletişim planlarıyla ilgili ayrıntıları yayınlayacağını açıkladı.

Yorum Yap

Yorum Yap