1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. TRONChat dAPP , Sosyal medya platformuna dönüşüyor

TRONChat dAPP , Sosyal medya platformuna dönüşüyor

TRONChat sosyal medya platformuna dönüşüyor

TRON, Instagram, Facebook ve Youtube gibi rakip platformlara açılan Sosyal Medya mesajlaşma uygulamasını başlatmaya hazırlanıyor.

Bitcoinexchangeguide.com’a göre, TronChat Tron (TRX) tokenlerini kullanan bir blockchain tabanlı sosyal medya platformu olacak.

TRON, kullanıcı bilgilerini veya gizliliğini korumadığı için eleştirilen, Facebook gibi kusurlu sosyal medya platformlarıyla rekabet edebilmek için yeni dAPP’lerini getirmeye çalışacak.TRONChat,kullanıcıların günlük medyadan sosyal medya üzerinden TRX ile para kazanmalarına izin verecek şekilde ayarlanmıştır.DAPP, mesajlaşma servisi sunmanın yanı sıra resim, hikaye, video gibi paylaşım yetenekleri sunacaktır. Sohbet odaları ve devrilme de dAPP ile sunulacak.

TRONChat, kullanıcıların belirli yayınları görüntülemek için bir ücret belirleyebilmelerini sağlayan platformda bir ödeme mekanizması ekleyerek kendini tipik sosyal medya bileşenlerinden farklılaştırmaya çalışmaktadır. İçerik üreticisi üçüncü taraf sponsorlarını kullanmak zorunda kalmadan yayınlarından para kazanabilir. Devrilme özelliği, kullanıcıların içerik yazarlarını bir takdir işareti olarak veya daha fazla motive etmelerini sağlamasına olanak tanır.

TRONChat halen devam etmekte olan fonlama aşaması ile halen geliştirilmektedir. TRONChat, kullanıcı verilerinin ve mahremiyetin bozulmadan kaldığı, merkezi olmayan bir sosyal medya platformu fikrinden bir anahtar avantaj sunmaktadır. Belki de son zamanlarda çok fazla itibar kaybeden Facebook gibi merkezi platformların sonunun başlangıcını görebiliyorduk.

Beta veya sürüm için henüz bir tarih yayınlanmadı.

TronChat ile ilgili daha fazla bilgi için burayı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap