1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. UNICEF , Kripto Para Fonunu Başlattı
Trendlerdeki Yazı

UNICEF , Kripto Para Fonunu Başlattı

UNICEF , Kripto Para Fonunu Başlattı

UNICEF, resmi web sitesinden yaptığı duyuru ile , dünyadaki çocuklara ve gençlere fayda sağlayan açık kaynaklı teknolojiyi finanse etmek amacı ile Kripto Para Fonu’nu başlattığını açıkladı. UNICEF artık yeni kurulan UNICEF Kripto Para Birimi Fonu aracılığıyla kripto para birimleri Ethereum ve Bitcoin bağışlarını alabilecek, tutabilecek ve yatırabilecek.

UNICEF Kripto Para Birimi Fonu bünyesinde, katkılar kripto para birimleri ile sağlanacak ve aynı kripto para biriminde verilecek.

UNICEF Genel Müdürü Henrietta Fore,

“Bu, UNICEF için yeni ve heyecan verici bir girişim. Dijital ekonomiler ve para birimleri gelecek nesillerin hayatını şekillendirme potansiyeline sahipse, bu olanakları keşfetmemiz önem arzediyor. Bu nedenle kripto para fonu oluşturmamız, insani çalışmalar ve gelişim çalışmaları için önemli bir ilk adımı temsil ediyor.”

Ethereum Foundation ilk bağışçı

Duyuruya göre Ethereum Foundation, yeni kripto para fonunun ilk bağışçısı oldu. Kuruluşun yönetici müdürü Aya Miyaguchi, yeni ortaklığın başlangıcı olarak UNICEF’e 100 Ethereum (yaklaşık 18 bin dolar) gönderildiğini belirtti.

Bu fonlar UNICEF İnovasyon Fonu’ndan hibe alan üç kuruma ve GIGA girişimi tarafından koordine edilen, dünya genelinde okullara internet götürmek için çalışan bir projeye fayda sağlayacak. Miyaguchi şöyle ekledi:

“Ethereum platformunun araştırma ve geliştirmesini desteklemeyi hedefliyor ve bu teknolojinin önümüzdeki yıllarda iyileştireceği sayısız hayatı ve sektörü artırmayı istiyoruz.”

Yorum Yap

Yorum Yap