1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Wall Street Journal, kripto meraklılarını eğitmek için “WSJ Coin” geliştirdi

Wall Street Journal, kripto meraklılarını eğitmek için “WSJ Coin” geliştirdi

Wall Street Journal, kripto meraklılarını eğitmek için "WSJ Coin" geliştirdi

Wall Street Journal’dan Steven Russolillo, 3 Ekim’de mini bir belgesel yayınladı.Russolillo belgeselde , kripto para ve blok zinciri çalışmalarını daha iyi anlayabilmek için “WSJ Coin” i yarattı.

Russolillo’nun 30 dakikalık videosu, Japonya’da çeşitli bireylerle tanıştığı yolculuğu izliyor.

WSJ Coin ‘i geliştirmek için ilk olarak tercih edilen blok zincir Hyperledger’den Iroha olarak yollarına başlıyor, Videoda, Russolillo Hyperleder ve Iroha’yı iki ayrı varlık olarak ifade eder. Aslında Iroha bir süre Hyperledger’ın bir platform üzerinde çalıştığı bir platformdur.

Daha sonra kripto para arzının ilk on kripto paranın ortalama para arzı 8,4 milyar olacağına karar verildi.Russolillo , Takemiya tarafından yapılan bir öneri ile ” insanlar iki ondalık sayı ile bölünebilen dolar ve sentlere alışkın olduğunu söylerek ” her tokeni ikiye bölünebileceğine karar verdi.

Russolillo daha sonra The Wall Street Journal’dan Elizabeth Rossiello, Bitpesa CEO’su Stefan Thom ve eski Ripple CTO’dan aldığı yıllık teknoloji konferansında WSJ Coin’i kurmak için Hong Kong’a gidiyor. Hem Rossiello hem de Thomas gazetecilik tabanlı bir kripto para birimi için pazarda bir alan olduğuna inanıyorlar. Basılı medyanın tümü tükenmiş olsa da, haber endüstrisi gelirlerini artırma yollarını bulmak için mücadele ediyor.

Hikayenin sonuna doğru yaklaşırken , Wall Street Journal’daki Etik ve Standartlardan sorumlu Neal Lipschutz, Russolillo’ya yaptığı açıklama ile WSJ Coin’in yolculuğu sona erer:

“Kripto para dünyasına girme işinde değiliz. Bunu rapor etmek ve açıklamak için buradayız, tıpkı dışarı çıkmadığımız ve banka açmayacağımız bankalar hakkında yaptığımız gibi. Para birimi oluşturmayacağız. ”

Aniden bitmesine rağmen, video kripto para birimleri hakkında değerli bir fikir olarak hizmet etti.

 

 

Yorum Yap