1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır ?
  3. Windows 10’da WiFi Paylaştırmak

Windows 10’da WiFi Paylaştırmak

featured

Windows 10 işletim sistemi, bir WiFi hotspot oluşturmak için dahili işlevsellikle birlikte gelir. Bunu kullanarak, İnternet’inizi WiFi ve Ethernet gibi farklı bağlantıları kullanan diğer cihazlarla paylaşırsınız.

Windows’un en yeni sürümü, yani Windows 10 ile Microsoft, hotspot işlevselliğini Windows’un kendisine dahil etmiştir. Başka herhangi bir yazılımı kullanma gereksinimini ortadan kaldırır. Windows 10’daki Mobile Hotspot özelliğini bir WiFi hotspot oluşturmak ve mevcut ethernet veya kablosuz ağınızdan internet paylaşmak için kullanabilirsiniz.

Windows 10’da Mobile Hotspot’u nasıl açabilirim?

  1. Başlat Menüsünü açın tıklayıp Ayarlar sol tarafındaki Güç seçeneği üzerinde.
  2. Ayarlar bölümünde Ağ ve İnternet seçeneğini tıklayın .
  3. Ekranın sol tarafındaki panelde Mobil Kablosuz Alanı’yı tıklayın .
  4. Internet Bağlantısımı paylaşın alanının altında , açılan listeden bağlantı türünüze göre seçeneği seçin.
  5. Şimdi Düzenle’yi tıklayın .
  6. Windows 10’daki Mobil Kablosuz Erişim Noktanızın Ağ Adı (SSID) ve Ağ şifresini yazın.
  7. Kaydet’i tıklayın .
  8. Şimdi, makinenizdeki WiFi erişim noktasını etkinleştirmek için diğer cihazlarla İnternet bağlantımı paylaşma geçiş düğmesini değiştirin .

Windows 10’daki Mobile Hotspot’u başlattıktan sonra, ağ adını diğer cihazlarda görebilirsiniz. Windows 10’da oluşturduğunuz mobil hotspot’a en fazla 8 cihaz bağlayabilirsiniz. Bir cihazı bağladığınızda, Mobil Hotspot ayarları sayfasında adını, yerel IP adresini ve MAC adresini görebilirsiniz.

Şimdi, diğer cihazlarınızda interneti kullanın ve arkadaşlarınızla paylaşın.

Her iki cihaz da önceden eşleştirilmiş olması koşuluyla, Bluetooth kullanarak başka bir cihazın Mobil Kablosuz Erişim Noktasını makinenizde başlatmasına izin verebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap