1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Yaklaşan Litecoin Core Güncellemesi ile Litecoin ücretleri 10 kat düşecek

Yaklaşan Litecoin Core Güncellemesi ile Litecoin ücretleri 10 kat düşecek

Yaklaşan Litecoin Core Güncellemesi ile Litecoin ücretleri 10 kat düşecek

Litecoin projesi , yaklaşan Litecoin Core 0.17 sürümü güncellemesi ile işlem ücretleri 10 kat düşeceğini belirtiyor.

İyileştirme ile Litecoin tokeni (LTC) değeri arttıkça artan işlem maliyetlerine verilen yanıttır.Şu anda ortalama işlem ücreti 0,05 dolar civarında seyrediyor.

Bu değişiklik, fiyatı 2015 ile aynı seviyeye çeken önemli bir indirim olan 0.005 $ indirecek .Bitcoin’in şu anki işlem ücretinin 0,10 dolar civarında kalacağını ve Litecoin’in çok daha uygun bir alternatif haline geleceğini belirtti.

Litecoin’in temel ilkelerinden biri, Bitcoin’den daha düşük işlem maliyeti sunmaktır. Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, Bitcoin ve Litecoin’i birbiriyle rekabet etmekten ziyade, kullanıcının üsleri nasıl örtüştüğünü belirten altın ve gümüş, 2 dijital para biçimine benzetmiştir.

Kullanıcının bir blokta bir işlem içermesi talebinin doğrulanması, ücret oranının daha fazla veriyi, oranın daha yüksek olduğunu belirler. Daha fazla kullanıcı ağa katıldıkça ve tokenler cüzdanlar arasında giderek daha fazla aktarıldığından, ücret oranı artar.

Litecoin Core Lead Geliştirici Adrian Gallagher, bu gelişmeyi piyasanın genişlediği zamana hazırlık olarak görüyor ,

Litecoin’in daha fazla benimsenmesini ve kullanılmasını teşvik etmek için ücretlerin düşürülmesinin iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Sınırları engellemek için bile yakın değiliz ve diskteki blok boyutu diğer paralara göre oldukça küçük (20GB). Teknik olarak insanlar daha rahat min relay/dust relay fee nedeniyle şu andaki ücretlerini şimdiye kadar ayarlayabilirler. Aynı zamanda, bu ayı piyasasının sona ermesinden (3–6 ay) çok daha uzun süreceğini düşünmüyorum. Bu nedenle, proaktif bir şekilde, daha sonra yeniden aktif olarak büyüyebileceğimiz bir ücret oranı için temeli belirleyeceğiz. Adrian Gallagher

 

Yorum Yap

Yorum Yap