1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. YouTube ‘da hazırladığınız videoları öne çıkarmak

YouTube ‘da hazırladığınız videoları öne çıkarmak

featured

Dünya genelinde her bir dakikada 400 saatlik videonun yüklendiği YouTube’da sizin hazırladığınız videolarınızı ve kanalınızı nasıl ön plana çıkarabilirsiniz ? YouTube’da nasıl popülaritenizi arttırabilirsiniz kısaca ondan bahsedeceğim.

Önerilen Yazı
YouTube Kanalını Tanıtmanın 7 Yolu

YouTube Kanalınızın izleyicisi sayısını arttıracak ve kanalınızı daha da güçlü hale getirecek bazı ipuçları ,

YouTube yayınladığınız Video’ların kalitesinin önemi

YouTube’da bir kanal açmadan önce yapacağınız kanalın tam olarak içereğinin iyi araştırılması ve çektiğiniz videoların kalitesi oldukça önemli.YouTube’un akıllı yazılımı sayesinde sizin yayınladığınız bir video’nun nekadarının ya da hangi saniyelerinin daha fazla izlendiğini ve diğer birçok faktörü vurgulayarak videonuzu ön plana yada geriye atabilir.

YouTube Video’nuzun Başlık Seçimi

YouTube’da bir video yayınlayacaksanız en önemli nokta video’ya verdiğiniz Başlık seçimi , seçtiğiniz başlığın tam anlamıyla video’nuzu anlatıyor olması gerekmektedir. Bununla beraber Kullanıcılarında arayabileceği kelimelerinde tercih edilmesi gerekmekte.

YouTube Video’nuzda Açıklama Kısmı

YouTube video’larınızda açıklama bölümü kesinlikle olmalıdır.Açıklama bölümünde özellikle Videonuzu anlatan bir kısa paragraf hazırlamanız video’nuzun için büyük bir önem taşımaktadır.

YouTube Video’nuzu öne çıkaracak Etiket Seçimi

YouTube’da videonuzu öne çıkmasındaki en önemli etkenlerden biri etiketler.Video’nuzla alakalı olabildiğince fazla etiket kullanmanız gerekmektedir.

YouTube için Kanalınızın Yapısı

YouTube videolarınızın kanalınızı ön plana çıkarabilmek için sadece üstteki yazdığımız şeyleri yapmanız  yetmiyor. YouTube Kanalınızında yapısal ve görsel açıdan kullanıcıların dikkatini çekmesi gerekmektedir.Kanalınızın kalitesinin artması için Profil Fotoğrafı , Kapak Fotoğrafı , Anasayfa daki oynatma listeleri ve bölümleri  takipçi sayınızın artması ve kanalın takipçiler tarafından severek  takip edilmesini sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap