1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. YouTube Kanalını Tanıtmanın 7 Yolu

YouTube Kanalını Tanıtmanın 7 Yolu

featured

Bir YouTube kanalı oluşturmaya karar verdiyseniz, tanıtmak için en iyi yolları bulmanız gerekir.Herşeyden önce Kanalınızı insanlara tanıtmayı başaramadıysanız eğer para kazanamamanızın dışında zamanınızıda boşa harcamış olacaksanız.

YouTube kanalınızı 7 tane yolu var hadi şimdi bunları tanıtmaya başlayalım.

  • İyi ve Küçük resimler oluşturun 

Yapmanız gereken ilk şey, kanalınızın neyle ilgili olduğunu gösteren harika küçük resimler oluşturmaktır.Mesela kırık bir ampülü nasıl çıkaracağınızı bir videoyla tanıtmak istiyorsanız , küçük resimlerle videonuzda gösterin.

  • Kanalınızı Optimize Edin

Açık ve zorlayıcı bir profil oluşturmanız ve kanalınızın gerçekten neyle ilgili olduğunu tam olarak açıklayan bir profil oluşturmanız gerekir.

Profiliniz bir markası olmalı ve renkler, arka planlar, logolar, kullandığınız diğer kanallar için sosyal medya simgeleri, özel afişler ve düzen vb. Dahil olmak üzere diğer sosyal kanallarınıza benzer olmalıdır. Temel olarak, kullanıcılar YouTube kanalınızı gördüğünde, Markanızı otomatik olarak tanırlar.

  • E-posta Bültenlerinde Videolar Kullanın

Kullanıcılarınıza YouTube kanalınızı tanıyabilmenin en iyi yolu onlara e-posta yoluyla bilgi vermektir. Düzenli e-posta bültenleri gönderirseniz, videolarınızın bir kısmını bu bültenlere ekleyin.

Belirli bir videoyu tanıtırken, bültenlerin belirli günlerinde en iyi sonuçları almak ve en çok izleyiciyi elde etmek için tanıtım yaptığınızdan emin olun.

  • Doğru Promosyon Araçlarını Kullanın

Kullanabileceğiniz, YouTube kanalınızı tanıtmanıza yardımcı olacak birkaç çevrimiçi araç bulunmaktadır. Bu araçların birçoğunun kullanımı tamamen ücretsiz , En iyi araçlardan bazıları şunlardır ;

 

  • Yarışmalar düzenleyin

Herkes bir şeyler kazanmayı sever ve kitlenizi artırıp etkileşim kurmanın harika bir yolu, yarışmalara katılmaktır. Ödüller üzerinde çok fazla para harcamanıza gerek yok. Aslında ödüller, ücretsiz bilgilendirme videoları, e-kitaplar sunmak kadar basit olabilir.

Kuralların bir açıklaması içeren yarışmanızı duyuran bir eylem çağrısı videosu yükleyin ve takipçilerinizi yarışmaya katılmak için arkadaşlarıyla kendilerini girmeye teşvik edin.

  • Bir Tanıtım Videosu Oluşturun

İnsanları YouTube kanalınıza tanıtmanın eğlenceli ve ilginç bir yolunu arıyorsanız eğlenceli bir tanıtım oluşturmayı deneyin. Yapmanız gereken tek şey, kanalınızda bulunan en iyi videolar anlarının bir video klipleri montajı oluşturmak olduğundan, yapılması gerçekten kolay. Klipler ne kadar iyi olursa, sunmanız gereken her şeyi kontrol etmek için kanallarınıza girme konusunda insanların ilgisini çekme olasılığı da o kadar yüksek olur.

  • Videolarınızda SEO kullanın

SEO kanalınız için YouTube kanalınızı optimize etmeniz önemlidir. Sonuçta, YouTube ikinci büyük İnternet arama motorudur ve SEO kullanıyorsanız, videolarınız aramalarıyla daha geniş bir kitleye ulaşacaktır.

SEO kullanırken göz önüne almanız gereken şey, başlık etiketi bilgileri, kitleyi elde tutma, açıklama etiketindeki anahtar kelimeler, etiketler, yorumlar, beğenilme ve beğenmeme sayısı

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. bir zamanlar kanal acmıstım ama pek basarılı olamadım. bu bılgıler de gayet faydalı tesekkur ederım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir